Челик пластични композитни цевки - Кина Nantong Wantong челични цевки

Челик пластични композитни цевки

Краток опис:


 • Порт: Шангај / Nantong
 • MOQ: 10 тони
 • Набавка способност: 5000 тони месечно
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  73ab31cd2-300x214209aefdd1-300x214263ec1464-300x214e530beb71-300x214

  Нејзината најголема карактеристика е надминување на недостаток дека челични цевки не е отпорна на корозија и отпорност на корозија на пластични цевки не е притисок. Во споредба со разни видови на челични цевки, пластични цевки, алуминиумски пластични композитни цевки, цевки од не'рѓосувачки челик и бакарни цевки, што има очигледни предности во хигиенски индекси, физички и хемиски својства и цена. Таа има отпорност на корозија, стареењето отпор, не 'рѓа, без вкус, не-токсични, мазна ѕид, висока температура отпор, висока отпорност на притисок, со мала тежина, топлина изолација и така натаму, да се реши на корозија индустријата гасоводот, стареењето проблеми и губење на гасоводот водовод и одвод инженеринг, гас инженеринг и хемиската индустрија е најстариот идеален.

  Брзо Детали:

  Стандард: GB, ASTM, БС

  Стандард: GB / T3091 GB / T6728 ASTM A53 ASTM A500 BS1378

  Надвор дијаметар: 18mm-48mm

  Дебелина на челични цевки: 1mm-1.5mm

  Оценка притисок: 0.08-10Mpa

  отпорност на корозија: отпорни до 50% раствор на натриум хидроксид, 38% концентрирана хлороводородна киселина, 50% отпорност на сулфурна киселина.

  Облик: Тркалезна

  Должина: 3m-12м, или во согласност со барањата на клиентите

  Боја: црна или во согласност со барањата на клиентите

  Цинк слој: 40g-250g / m2 или според барањата на клиентите

  Примена: Како материјали за оранжерии.

  Пакување: Во пакет со пластична лента

  Време на испорака: во зависност од количеството и спецификација на секоја цел            

  MOQ: 10 тони

  Набавка способност: 5000 тони месечно

  Порт: Шангај / Nantong

  Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
  1 (14)


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !