Скеле - Кина Nantong Wantong челични цевки

скеле

Краток опис:


 • Порт: Шангај / Nantong
 • MOQ: 10 тони
 • Набавка способност: 5000 тони месечно
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  01 (2)020359b3f553

  7e4b5ce2-300x2149fe4f47e18-300x214

  заеднички игла Caster крст заграда
  заеднички игла Caster крст заграда
  Челик штица со кука заклучување игла Пин
  Челик штица со кука заклучување игла Пин

   

  Нашата компанија се интегрира скеле производ R & D, проектирање, производство, производство и услуги, како целина, се концентрира на скеле на пазарот дома и во странство, обезбедување на клиенти со безбедни и конкурентни скеле производи.
  Главните производи се диск скеле систем, систем за поддршка диск, системот челични цевки споите скеле, скеле врата систем, сад систем тока скеле, ѕвезда серија систем скеле, челик штица, поддршка челик, завртки и други производи.

  1) со висок заштитен прав обложен техника може да се заштити скеле од 'рѓа и корозија во и надвор површина на цевката, што го прави нејзиниот животен век подолг од 3-5 години.

  2) Поли функционални скеле може да се користи и за внатрешни и надворешни градежни ако опремен со различни додатоци. Како на пример, рициново тркала, Џек база, у глава, и др

  А во собата на скелето се потребни следниве додатоци:

  Челична конструкција Планк писта за гас:

  1. скелечелик штица: Еден

  2.Main рамка: Две

  3.Joint игла: Четири

  4.Lock игла: Четири

  5.Cross заграда: два пара на крос протези

  6.Caster: Четири

  Површина: поцинкувана

  примена: 

  1.Apply на високи работа платформа, како што се градење, сала, мост, вијадукт, тунел, итн

  2. Нанесете на внатре и надвор од скеле оградата.

  3. Со помош на подвижни работа платформа, како што се електронските машини, трупот поправка и други декорирање проекти.

  пакување:

  1.In дел

  2.In снопови со челични ленти

  Време на испорака: во зависност од количеството и спецификација на секоја цел

  MOQ: 10sets  

  Набавка способност: 5000 комплети месечно

  Порт: Шангај / Nantong

  Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !