Мулти-Спан Земјоделски стакленички GSW-7 - Кина Nantong Wantong челични цевки

Мулти-распон земјоделски стаклена GSW-7

Краток опис:


 • MOQ: 600 квадратни метри
 • Набавка способност: 10000 квадратни метри месечно
 • Порт: Шангај или Nantong
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  Мулти-Спан Земјоделски стакленичкие вид на едноставни и практични опрема за одгледување или одгледување, лесно да се изгради, лесен за користење и ниска цена, широко применети за одгледување на зеленчук, овошје, цвеќе и одгледување на водни производи и живина, како и научните искуства од целиот свет со развојот на пластични филмската индустрија. Тоа е во состојба да обезбеди услови за соодветен осветлување, влага и температура, зголемување на производството и отпорен на природни катастрофи. Ние нудиме целосна линија на стакленички материјали, вклучувајќи поцинкувани челични цевки, опрема за цевки одредување и пластична покривка филм, опција за Roll-up систем, врата, црна засенчување нето, наводнување и системот за ладење итн

  карактеристика на производот:

  1. покривот е тркалезна структура со голема цврстина и силна анти-снег способност.

  2.Large дел од трапезоиден жлебот има силна одводнување капацитет.

  3.Inner голема соба, лесен за ракување, лесно да се изгради и достапни да се отстрани.

  4.Accessories 'рѓа отпор, силна способност да се спротивстави на снегот и ветрот како целина.

  5.Висок стапка на пренос, голема топлина задржување на имот и херметички способност.

   

  тип span пост Растојание заоблени проред рамо висина круна покачување должина број
  GSW-7430 4m 4,8 милиони 32m произволно
  GSW-7435 4m 3,5 милиони 5,3 32m произволно

  Големина: Големи

  Скелетот: галванизиран челик материјали

  Вид на градба: заоблен покрив

  Покривање Материјал: ЈП филм, топлина зачувување и издржливи, е достапна на покривот и страна.

  Системи за поддршка: Надвор затемнување систем

  Во внатрешноста затемнување систем

  Систем за ладење

  систем за загревање

  систем за вентилација

  seedbed систем

  Систем за електрична контрола, итн

  MOQ: 600 квадратни метри

  Набавка способност: 10000 квадратни метри месечно

  Порт: Шангај или Nantong

  Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !