Висока фреквенција заварени поцинковани плоштадот челични цевки - Кина Nantong Wantong челични цевки

Висока фреквенција заварени поцинковани плоштадот челични цевки

Краток опис:


 • Порт: Шангај / Nantong
 • MOQ: 10 тони
 • Набавка способност: 5000 тони месечно
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  85c71a9f10-300x214cbaf5e3a2-300x214fa1360c82-300x214

  спецификации и модели:

  OD mm WT mm  OD mm  WT mm  OD mm  WT mm  OD mm WT mm OD mm WT mm
  20 × 20 1,0-3,0 130 × 30 2,5-12 20 × 30 1,0-3,0 50 × 80 1,5-6,0 100 х 150 2,5-12
  25 × 25 1,0-3,0 140 × 140 2,5-12 20 × 40 1,0-3,0 50 × 90 1,5-6,0 100 x 200 2,5-12
  30 × 30 1,0-3,0 150 × 150 2,5-12 25 × 40 1,0-3,0 50 х 100 1,5-6,0 100 х 250 2,5-12
  40 × 40 1,0-5,0 160 × 160 2,5-12 30 × 40 1,0-3,0 50 × 120 1,5-6,0 100 х 300 2,5-12
  50 × 50 1,0-5,0 180 × 180 2,5-12 30 × 50 1,0-3,0 60 × 80 1,5-6,0 100 х 400 2,5-12
  60 × 60 1,0-5,0 200 x 200 3,0-12 30 × 60 1,0-3,0 60 × 90 1,5-6,0 150 x 200 2,5-12
  70 × 70 1,0-5,0 220 × 220 3,5-12 40 × 50 1,0-3,0 60 х 100 1,5-6,0 150 × 250 3,0-12
  80 × 80 1,0-5,0 250 × 250 4,0-12 40 × 60 1,0-3,0 60 × 120 1,5-6,0 150 х 300 3,0-12
  90 × 90 1,0-6,0 300 х 300 1,5-12 40 × 80 1,0-3,0 75 × 125 1,5-6,0 200 х 300 4,5-12
  100 x 100 1,0-6,0 400 × 400 6,0-12 40 х 100 1,0-6,0 80 х 100 1,5-6,0 200 × 400  4,5-12
  120 × 120 1,0-6,0 500 x 500 6,0-12 50 × 70 1,0-6,0 80 × 120 1,5-6,0 300 × 400 4,5-12

  Брзо Детали:

  Стандард: BS1387-1985, ASTM A-53, GB / T3091-2001

  Надвор дијаметар: 20mm × 20mm-100mm × 100mm  

  Дебелина на ѕидот: 1.0mm-6.0mm

  Должина: 3m-12м, или во согласност со барањата на клиентите

  Површинска обработка: 1.Galvanized

  2.Chromated и подмачкана, хроматизирани и не-подмачкана

  3.According на барањата на клиентите

  примена:Градба; Машини за производство; Земјоделството и хемиската машини; Вода Conservancy, гас, нафта цевка; Рударство тунел рамка цевка, итн

  Материјал: Q195, Q235, Q345

  Видови на материјал: галванизиран челик лента

  Пакување: 1) во пакет со челични ленти  

                     2) во внатрешноста, со пакет, надвор со пластични крпа  

                     3) Во согласност со барањата на клиентите

  Датум на испорака: Врз основа на количеството и спецификација на секоја цел             

  Порт: Шангај / Nantong

  MOQ: 10 тони

  Набавка способност: 5000 тони месечно

  Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др

  1 (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !