Висока фреквенција заварени поцинковани круг челични цевки - Кина Nantong Wantong челични цевки

Висока фреквенција заварени челични цевки поцинкована круг

Краток опис:


 • Порт: Шангај / Nantong
 • MOQ: 10 тони
 • Набавка способност: 5000tons месечно
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  c7ce3f929-300x214 209aefdd-300x214489bc4e27-300x2148777e2076-300x214ac8db212-300x214cbaf5e3a1-300x214

  спецификации и модели:

  DN  ИНЧИ OD (mm) WT (mm) DN ИНЧИ OD (mm) WT (mm)
  15 1/2″ 21,3 1,1-2,75 90 3 1/2″ 108 2,0-4,5
  20 3/4″ 26 1,1-3,0 100 4″ 114 2,0-4,75
  25 1″ 33,4 1,1-3,25 125 5″ 140 2,0-4,75
  32 1 1/4″ 42,2 1,5-3,5 150 6″ 165 2,0-4,75
  40 1 1/2″ 48,3 1,5-3,75 200 8″ 219 3,0-6,25
  50 2″ 60,3 1,5-4,0 250 10″ 273 3,0-6,25
  65 2 1/2″ 76 2,0-4,0 300 12″ 325 3,0-10
  80 3″ 89 2,0-4,0 350 14″ 355 3,0-10

  Брзо Детали:

  Стандард: BS1387-1985, ASTM A-53, GB / T3091-2001

  OD: 12mm-140mm

  WT: 0.6mm-4mm

  Должина: 3m-12м, во согласност со барањата на клиентите

  Облик: Тркалезна

  Материјал: Q195, Q235, Q345

  Видови на материјал: галванизиран челик лента

  Површинска обработка: 1.Galvanized

  Хроматизирани и подмачкана, хроматизирани и не-подмачкана

  Во согласност со барањата на клиентите

  Цинк слој: 30g-275g / m2 (Во согласност со барањата на клиентите)

  Техника: HFW, ладно валани

  примена:

  Нафта линија цевка, гас цевка, изградба, вода проектот, петрохемиската индустрија, хемиската индустрија, енергија индустрија, земјоделски наводнување, за течни транспорт, пареа и сл

  Пакување: (1) во пакет со челични ленти  

                      (2) во внатрешноста, со пакет, надвор со пластични ткаенина  

                      (3) Во согласност со барањата на клиентите

  Датум на испорака: Врз основа на количеството и спецификација на секоја цел

  Порт: Шангај / Nantong

  MOQ: 10 тони

  снабдување способност: 5000tons месечно

  Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др

  1 (22)


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !