Галванизиран челик Газа - Кина Nantong Wantong челични цевки

Галванизиран челик Газа

Краток опис:


 • Порт: Шангај / Nantong
 • MOQ: 10 тони
 • Набавка способност: 10000 тони месечно
 • Начин на плаќање: T / T, L / C по видување и др
 • детали за производот

  Тагови производ

  1 (14)

  956d1bc55-300x2149fe4f47e4-300x21485c71a9f3-300x214

  Галванизиран челик Газа

  Нашата компанија специјализирана за производство на поцинкуван челик, тоа е врз основа на топло валани ленти, преку мариноване, ладно валање, топло поцинковане out.The процесот на производство на производот може да се користат за ладно формирани челик Јазик, поцинковани цевки, автопатот парапет итн , исто така, може да се користи во автомобилската, локомотива производство, одборот за производство и други индустрии.
  Брзо Детали:

  Стандард: AISI, ASTM, БС, DIN, GB, JIS, GB510018-2002

  Материјал: Q195, Q235

  Облик: Тркалезна

  Дебелина: 0.15mm-3mm

  Ширина: 20mm-500mm 

  Калем проект: 400mm- 610mm

  Калем Тежина: 1-4 тони

  Површинска обвивка: цинк слој

  Цинк слој: 30-275g / m2 (Во согласност со барањата на клиентите)

  Spangle: нула Spangle, редовно spangle, мали spangle, големи spangle

  Површински третман:

  хроматизирани

  (2) хроматизирани и подмачкана

  (5) пасивирани (Chrome слободен) и подмачкана

  (6) пасивирани (Chrome слободен)

  (7) подмачкана

  (8) Не-третман 

  Толеранција: Дебелина ± 0.02mm Ширина ± 2mm

  Апликација: Тоа е погоден за ладно формирани делот Јазик, поцинковани цевки, од врата тркалање блендата, автопатот парапет, итн, а исто така може да се користи во автомобилската, железничка локомотива производство, складирање на одборот за производство и други индустрии.

  Пакување: Извоз стандард пакување или во согласност со барањата на клиентите

  Датум на испорака: Врз основа на количеството и спецификација на секоја цел


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !